Home . Aktualitet . Rajoni . Erdogan “shkrin akujt”, pas 62 vitesh një zyrtarë i lartë turk viziton Greqinë

Erdogan “shkrin akujt”, pas 62 vitesh një zyrtarë i lartë turk viziton Greqinë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyp Erdogan, ka mbërritur në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare.

Kjo është vizita e parë zyrtare e një Presidenti turk në Greqi pas 62 vitesh.

Loading...

Kreu i Shtetit turk do të zhvillojë takime me krerët e lartë të Greqisë, duke nisur nga homologu Prokopis Pavlopoulos apo dhe kryeministri Alexis Tsipras.

Komento
Loading...
Loading...
Mos Humbisni:
Media e Brukselit: Demokratët përpjekje për të bllokuar anëtarësimin në BE, Basha kundër popullit shqiptar

Close