Home . Aktualitet . FOTOT/ Surprizon Korça, festivali i dritave zbulon magjinë e dekorit festiv të qytetit

FOTOT/ Surprizon Korça, festivali i dritave zbulon magjinë e dekorit festiv të qytetit

I njohur për bukurinë e tij dhe ndërthurjen e elementeve karakteristikë me festat por edhe ndryshimet që i janë përshtatur duke e transformuar në një prej qyteteve më të bukur në Shqipëri, Korca ka sjellë një dekor befasues i cili do të shoqërojë muajin festiv të këtij viti. Ka vite tashmë që Korça e mban lart shpirtin e festave, një shije që e ka lënë jo vetëm tek banorët e saj por edhe tek vizitorë të shumtë që zgjedhin të jenë pjesë e festave të bukura.

Jeta e gjallëruar në këtë qytet nuk mungoi as në ditën kur Bashkia e Korccës ndezi dekorin e fundvitit ku “Festivali i Dritave” i solli vizitorë të shumtë qytetit dhe një atmosferë të ngrohtë dhe festive.

Loading...

Ceremonia e ndezjes se dekorit  te qytetit është përcjellë, me një ndriçim të veçantë dhe një koncert festiv në Zonën Këmbësore e më tej një atmosferë unike tek Pazari i Vjetër i Korçës.

Komento
Loading...
Loading...
Mos Humbisni:
PD del sërish bllof. Bien akuzat, Gramoz Ruçi udhëton drejt SHBA-ve

Close