LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Hipokrizia e Gjunkshit/ Dje ju hiqte trajnimin ushqimor ushtarëve, sot që ju është rikthyer ju qan hallin

Hipokrizia e Gjunkshit/ Dje ju hiqte trajnimin ushqimor ushtarëve, sot që ju është rikthyer ju qan hallin

Ish-shefi i Shtabit të Përgjithëm të Ushtrisë deri në 2013, sot deputet i PD-së, Xhemal Gjunkshi, i dale nga listat e Dibres, ka akuzuar mbrëmë ministrinë e Mbrojtjes se ju jep ushtarëve trajnim ushqimor sa për 2 byrekë në muaj.

Por si është e vërteta e trajnimit ushqimor kur në krye të shtabit ishte Gjunkshi? Në 2013, kur ai ishte shef, ju hoqi trajnimin ushqimor me VKM.

“Vkm 668, date 07.08.2013, u heq trajtimin ushqimor ushtarakeve.” Pra menjehere pas zgjedhjeve. Vendimi i Berishes ne kohe te Gjunkshit.

Ndërkohë që në 2014, qeveria jua riktheu trajnimin ushqimor sërish, edhe pse kane kateringje dhe nuk është nevoja domosdoshmërisht.

Kështu Gjungshi, ndryshe bën, e ndryshe flet./Lexo.al

Komento
Loading...
Mos e Humbisni
A mund ta duam “djalin e mirë” Luli?!

Close