Home . Aktualitet

Aktualitet

Horoskopi ditor, e martë 12 dhjetor 2017

Dashi Zemërgjerësia do të shënjojë jetën tuaj në çift. Edhe pse në disa momente mund të keni ndonjë dyshim, kjo nuk do përbëjë probleme. Do jetë një ditë përgjithësisht e lumtur. Ju beqarë nuk duhet të abuzoni me joshjen sepse ...

Read More »

Prokurori i Përgjithshëm/ Zbulohet skenari Meta-Llalla, del në skenë emri i ri

Ngërçi kryesor i politikës shqiptare në momentet aktuale është zgjedhja e kryeprokurorit të ri, atij tranzitor apo ati që do të marrë mandatin e plotë. Ka pasur mjaft emra të publikuar nga media, diku thashetheme, diku diversion apo nxjerrje emri ...

Read More »

Ksabi Alonso manipuloi shortin e Champions League, shikoni pamjet (Video)

Sot në mesditë në Nion është hedhur shorti i Champions League për fazën e 1/8-ve. Një ndër përballjet më interesante padyshim do të jetë edhe ajo mes Çelsit dhe Barcelonës. Blutë e Londrës kanë qenë skuadra më e pafatë në ...

Read More »

Kastriot Myftaraj : Bajram Muça, oligarku i vetëkrijuar me shpërdorimin e ndihmave të huaja

Në emisionin “Ju flet Moska”, Kastriot Myftaraj ka folur për drejtorin e Fondit Besa, Bajram Muça. Ai e quan Muçën një oligark, i cili menaxhon paratë dhe ndihmat që të huajt japin për Shqipërinë. Myftaraj thotë se ka 23 vjet ...

Read More »

Flet nëna e 20-vjeçarit të vrarë në Islandë: “U vra në një vend ku kurrë nuk besonte se mund të ndodhte një vrasje”.

Vdekja tragjike e 20-vjeçarit shqiptar Klevis Sula në Islandë, është një dhimbje të cilën nëna e tij nuk mund ta besojë se ka ndodhur. Natasha Sula tregon për “Stöð 2”  tha se djali i saj e kishte përshkruar Islandën si ...

Read More »

Policia në gjurmët e vrasësve të Ndokës: Dy telefona dhe gëzhojat një hap drejt autorëve

Ndërsa pritet marrja në pyetje e familjarëve dhe kur kanë kaluar 48 orë nga vrasja e Aleksandër Ndokës, vëllait 48 vjeçar të ish deputetit të Partisë Socialiste Arben Ndoka, ngjarja e bujshme mbetet ende pa autor.12 personat e shoqëruar në ...

Read More »

Një Parti Demokratike, fiks si 27 vite më parë…

Nga Ardit Rada Ky 11 Dhjetor ka qenë i pesti që Partia Demokratike feston themelimin e saj. Duket si një detaj i harruar në debatin publik, por jo në histori. Ka një fiksim të pashpjegueshëm të ‘krahut Berisha’ që të ...

Read More »

VIDEO/ Fjalët prekëse të nënës së shqiptarit të vrarë në Islandë

Vrasja e një 20-vjeçari nga Skrapari në Islandë, ka pikëlluar opinionin vendas. Natasha Sula, nëna e të vrarit, ka folur për mediat islandeze, ku tregon se Klevisi kishte shkuar atje për një jetë më të mirë.

Read More »

Ish-trajneri italian, apel Hysajt dhe shokëve të tij: Bëni më pak seks!

Pas barazimit në shtëpi me skuadrën e Fiorentinës, Napoli është kthyer në një vorbull kritikash për formën e ekipit të teknikut Sarri. Lidhur me këtë çështje ka folur edhe ish-trajneri i Fiorentinës, Aldo Agropi, i cili u ka bërë apel ...

Read More »

Rama i kthen reston PD-së, ja kush e përfaqësoi në festën e tyre

PD-ja festoi 27-vjetorin e themelimit në Pallatin e Kongreseve, ndërsa të pranishëm ishin shumë figura të njohura në vite të së djathtës. PS respektoi ftesën e PD-së duke dërguar në përvjetorin e themelimit deputeten Vasilika Hysi. N/kryetarja e Kuvendit ka ...

Read More »