Home . Aktualitet . Argetim

Argetim

Kryetari i PD-së në njësinë 9 ju fton në “varrimin” e Partisë Demokratike

Kryetari i PD në njësinë 9 në Tiranë, Saimir Mulgeci ka shpallur “vdekjen” e Partisë Demokratike. Në një postim në rrjetet sociale, Saimir Mulgeci shkruan “Të nderuar votues, simpatizanë, anëtarë, drejtues të strukturave të PD, njësia 9, Tiranë. Jeni të ...

Read More »

Lista e gjërave më qesharake që bëjnë njerëzit, por… pasojat janë të rënda (Foto)

Në jetë janë disa gjëra që nuk do shumë logjikë që të kuptosh që nuk duhen bërë, por ka disa të tjerë që nuk e vrasin mendjen shumë dhe guxojnë të bëjnë atë që s’duhet. Pasojat e një vendimi të ...

Read More »

Qeshni pa fund… me femrat që dehen ‘xurxull’ dhe harbojnë kështu… (Foto)

Shumë persona e konsumojnë alkoolin por jo të gjithë e ekzagjerojnë aq saqë të përfundojnë duke bërë atë që një person esull nuk do ta bënte kurrë. Alkooli perveçse të shkatërron qelizat, të bën të humbësh kontrollin dhe si pasojë ...

Read More »

Çfarë s’u pa në një javë?! Rama batuta me kryebashkiaken e Shkodrës: Deputeti demokrat “ka diellin kundërshtar” (Video)

Java që po mbyllet, ka pasuar ditë të vështira të krijuara nga përmbytjet në disa zonë të vendit, për shkak të reshjeve të dendura të shiut. Kryeministri Rama, i shoqëruar nga ministra të kabinetit qeveritar dhe deputetë socialiste ka vizituar ...

Read More »

Rini e “shkolluar”: Kush e ka shkruar Mesharin e Gjon Buzukut? Gjergj Fishta! (Video)

Të rinjtë që lexojnë janë të paktë. Edhe pse ky fakt dihet, kur sheh çfarë gafash bëjnë, situata bëhet më e rëndë. Gazetarja e emisionit “Boom” intervistoi disa të rinj në qendër të Tiranës, duke u bërë pyetjen që kishte ...

Read More »

Emigranti e thërret “Zoti Eni”, reagimi i juristes të lë pa fjalë

Të ftuar sot në rubrikën “Shihemi në gjyq” ishin Adriana dhe Olsi, ky i fundit është emigrant në Greqi e kjo dallohet edhe nga e folura e tij. Por karakteristikë në të folur, Olsi ka edhe faktin që në vend të ...

Read More »

Mzati i Kamzës i shpjegon Doktorit takimin me Ramën

Pas fotove të Edi Ramës më Mzatin e Kamzës, Doktori ka reaguar ashpër, në përpjekje për t’u treguar demokratëve që Mzati nuk ka tradhtuar. Por nga ana tjetër, e ka terrorizuar Mzatin duke i kërkuar të flasë publikisht kundër Edi ...

Read More »

“Zbulohet” sozia e Ermal Mamaqit…Ngjashmëri e frikshme! Ja kush s’është! (Foto)

Ermal Mamaqi solli një risi këtë të shtunë në emisionin e tij “Xing me Ermalin” ku ndryshe nga cdo natë tjetër të ftuar kishte…veten e tij. Dy “Ermala” janë shfaqur në të njëjtën kohë përballë njëri-tjetrit. Një montazh i realizuar ...

Read More »

Debati pa mikrofon Rama-Basha: “Pse çirresh Edi, bërtet si adoleshent?” Kryeministri: Nga dashuria për ty

Seanca plenare nuk i ka shpëtuar përplasjes mes maxhorancës dhe opozitës, edhe pse në rendin e ditës ishte miratimi nen për nen i buxhetit të shtetit dhe paketës fiskale, të cilat duhet të kalonin pa diskutime. Demokratët kanë shfrytëzuar futjen në ...

Read More »

“I miri, i keqi dhe i shëmtuari”, në fotot që do i’u shkrijnë gazit (Foto)

Gjatë ditëve të fundit, politika ka prodhuar një mori të madhe lajmesh të sulmeve dhe kundërsulmeve nga ligjvënës të ndryshëm . Ne në galerinë tonë virtuale kemi zgjedhur të përcjellim një formë tjetër tëtrajtimit të situatës politike, atë përmes humorit. Më poshtë ...

Read More »