LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik

Kronik

Vrau dhe groposi biznesmenin në Dajt, i riu vazhdon të jetë i lirë dhe t’i fshihet drejtësisë

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 25 vjet burgim Bledar Mnerin, i dyshuar për pengmarrjen dhe vrasjen e biznesmenit të ndërtimit Vasil Biba. Ngjarja ka ndodhur në nëntor të vitit 2015, ndërsa viktima u gjet në Priskë i groposur në ...

Read More »

Përdhunimi i së miturës, habit gjyshi: Vajza s’më dëgjonte, s’ishte e hajrit (Video)

Dëshmi që të lënë pa fjalë vijnë nga Kuçova, aty ku një 13-vjeçare ka denoncuar në polici se është përdhunuar nga një 49-vjeçar. Gazetarja Eneida Petova ka siguruar për “BalkanWeb” dëshminë e nënës dhe gjyshit të vajzës së mitur. Ndërsa e ëma ...

Read More »

Babai s’e lejonte të takonte nënën: Djali i sapo dalë nga burgu pret damarët

Një 20-vjeçar, i dënuar dy herë për vjedhje, ka tentuar të vrasë veten, pasi i ati nuk e ka lejuar të futet në shtëpi për të takuar nënën. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së martës në Bathore të Tiranës, kur ...

Read More »

Britmat dhe klithmat zbulojnë çerdhen e prostitucionit në Durrës Ja ç’thonë fqinjët!

Një ambient i marrë me qira në qytetin e Durrësit ku gëlonte prostitucioni është zbuluar sot nga Policia.E sipas banorëve që nuk guxojnë të dalin para kamerave prostitucioni lulëzon jo vetëm në zonën e verës por edhe të dimrit në ...

Read More »

Kërkonin 5 mijë lekë për seks, arrestohet pronarja e lokalit dhe punonjësja e seksit

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, pas një hetimi rreth 2- mujor me metoda speciale kanë bërë të mundur dokumentimin ligjor të një rrjeti të shfrytëzimit të ...

Read More »

Njihuni me kandidatin për kryeprokuror që ka fituar 10 mijë dollarë në bixhoz

Një ditë pasi prezantuan platformën e tyre në një seancë dëgjimore në Komisionin e Ligjeve, është zbardhur edhe pasuria e 7 kandidatëve për postin e kryeprokurorit të përgjithshëm të përkohshëm, të zyrtarizuar dy ditë më parë në Kuvend. Por, ajo ...

Read More »

Vrasja e gjyqtares Fildes Hafizi, mbyllet hetimi për Fadil Kasemin, ja akuzat

Prokuroria ka përfunduar hetimet për Fadil Kasemin, i cili akuzohet se vrau ish- bashkëshorten e tij gjyqtare, Fildes Hafizi. Prokuroia ka dërguar dosjen në Gjykatë, aty ku pritet të jepet vendimi për të pandehurin Fadil Kasemi. Ndaj tij janë ngritur ...

Read More »

Avokati i Saimir Tahirit përgënjeshtron Top Channel: E vërteta e letrës që kemi marrë nga Prokuroria e Katanias

Avokati i Saimir Tahirit, Maks Haxhia, ka deklaruar në emisionin Top Story, se letra që klienti i tij ka marrë nga Prokuroria e Katanias është e vërtetë dhe nuk ka asnjë një për të pasur dyshim. Ai tha se letra ...

Read More »

Dhjetëra të plagosur në derbin e Beogradit, në stadium dhe Olsi Rama e Gaz Demin (Foto+Video)

  Olsi Rama dhe Gaz Demi kanë qenë të ftuar nga presidenti i Partizanit të Beogradit për të parë derbin e kryeqytetit serb Partizani Beograd-Cervena Zvezda. Por ndeshja nuk ka shkuar ashtu siç pritej sepse brenda sektorit të tifozëve të ...

Read More »

Procedimin nga prokuroria e Katanias ndaj Saimir Tahirit e ka kërkuar Rovena Gashi

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbuluar se ka qenë prokurorja Rovena Gashi ajo që ka kërkuar nisjen e hetimeve ndaj Saimir Tahirit nga Prokuroria e Katanias. Gashi e njohur për lidhjet e ngushta me Kryeprokurorin në ikje Adriatik Llalla  ka ...

Read More »