Home . Aktualitet . Rajoni

Rajoni

BE të korrigjojë gabimin e madh ndaj Ballkanit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç sot në Beograd bisedoi me kryeministrat e Bullgarisë, Rumanisë dhe Greqisë, Bojko Borisov, Mihai Tudoze dhe Alexis Tsipras, rreth asaj se si Serbia më shpejtë të afrohet drejt Bashkimit Evropian (BE) por edhe në projektet ...

Read More »

Vuçiç: Nuk i bashkohemi NATO-s, do blejmë sisteme të mbrojtjes ajrore

Gjatë një interviste për agjencinë e lajmeve ‘TAS’, PRESIDNETI I Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se, Serbia nuk do bëhet pjesë e aleancës së NATO-s dhe se do të blejë 6 helikopterë ushtarak rusë dhe sisteme të mbrojtjes ajrore. “Serbia ...

Read More »

Prapaskenat e një vizite, çfarë ndodhi me Erdoganin

Qysh në ajër” e kanë kapur mediet greke shkeljen e bërë nga dy avionë ushtarakë “F16” të flotës turke, të cilët kanë shoqëruar “Airbus 320”-n e presidentit Erdogan prej Ankarasë drejt Athinës, duke u futur në hapësirën ajrore të Greqisë ...

Read More »

Erdogan “shkrin akujt”, pas 62 vitesh një zyrtarë i lartë turk viziton Greqinë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyp Erdogan, ka mbërritur në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare. Kjo është vizita e parë zyrtare e një Presidenti turk në Greqi pas 62 vitesh. Kreu i Shtetit turk do të ...

Read More »

Athina në flakë, protestuesit hedhin bomba molotov ndaj policëve dhe gazetarëve

Dhuna, bombat molotov e zjarri kanë shoqëruar protestat e grekëve në 9-vjetorin e vrasjes së Aleksis Grigoropulos. Mediat vendase shkruajnë se lagjja “Eksarhia” digjet nga dhuna. Antiqeveritarët pas demonstratës në qendër u drejtuan në rrugën ku u vra Grigoropulos dhe ...

Read More »

Si u zbuluan VIP-at grekë që porosisnin kokainë në një lokal sushi në Athinë, priten arrestime

  Detaje të reja dalin në dritë nga skandali që zbuloi EYP (Shërbimi Informativ grek) ku shumica e VIP-ave të Greqisë porosisin kokainë në një lokal ‘Sushi’ në Kolonaki në Athinë. Në këto ambiente ishin vendosur mikrofona. Gazetarë, aktorë, skenaristë, ...

Read More »

“Mbreti” serb i drogës, strehuar në Tetovë! Si i u zbulua sot labaratori më i madh i drogës sintetike nga DEA?! (Video)

Në një shtëpi në Tetovë është gjetur laboratori më i madh në Ballkan për shitje të drogës sintetike. Gjatë aksionit të realizuar gjatë natës së mbrëmshme është konfiskuar mbi 125 kilogram drogë dhe tableta në vlerë prej 2.5 milionë euro. ...

Read More »

I përplasin makinën, tërbohet shqiptari në Greqi, ther me thikë dy grekë

Një incident i përgjakshëm ka ndodhur pas një aksidenti me makinë, ku u perfshine edhe shtetas shqiptare, ne zonën e Mastabas, në Heraklion, Kretë. Mediat greke raprotojne se dy automjete u përplasën në një rrugë kryesore në Mastabas, mengjesin e sotëm. Edhe ...

Read More »

Gruevski kërkon azil në Greqi

Ish drejtori i Drejtorisë së 5 të MPB-së, Goran Gruevski dhe i punësuari tjetër në DSK, Nikolla Boshkovski, të akuzuar për përgjimet ilegale në rastet e PSP-së “Target “ dhe “Lëndina”, do të vazhdojnë të qëndrojnë në burgim ekstradues në ...

Read More »

Përmbytjet/ Kosova i vjen në ndihmë Shqipërisë me ekipe shpëtimi

Shqipëria po ballafaqohet me një situatë emergjente për shkak të shirave të pandërprera dhe sipas parashikimeve të tyre situata sa vjen e përkeqësohet nga vërshimet. Përmes një deklarate për shtyp bëhet e ditur se Kosova ka vendosur t’i ofrojë ndihmë ...

Read More »