Home . Aktualitet . Sport

Sport

Ksabi Alonso manipuloi shortin e Champions League, shikoni pamjet (Video)

Sot në mesditë në Nion është hedhur shorti i Champions League për fazën e 1/8-ve. Një ndër përballjet më interesante padyshim do të jetë edhe ajo mes Çelsit dhe Barcelonës. Blutë e Londrës kanë qenë skuadra më e pafatë në ...

Read More »

VIDEO/ Boksierit i këputet veshi në ring (KUJDES PAMJE TE RENDA)

Tashmë raportohet se boksierit i është qepur veshi dhe se shumë shpejt pritet ta rimarrë veten. Stephen Smeth pothuajse e kishte veshin e të shqyer në ballafaqimin me Francisco Vargasin në Las Vegas. Boksieri britanik po përpiqej që të kthehej ...

Read More »

Bonucci ka një mesazh për Juven: Jam pjesë e një familjeje të lavdishme

Sezoni nuk ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme. Ndryshimi i trajnerit dhe dy rezultatet negative që kanë ardhur në dy ndeshjet e para të Gattusos, si trajner i Milan-it, kanë demoralizuar ekipin. Pavarësish nga kjo, ambiciet e ...

Read More »

Interi, ekipi i vetëm i pa mposhtur në Evropë

Interi është i vetmi ekip në Evropë pa asnjë humbje këtë sezon. Nga 16 ndeshjet e zhvilluara, Nerazzurët janë i vetmi ekip në Evropë që mbetet pa humbje, përkundër një derbi mjaft të vështirë të zhvilluar ndaj Juventusit në Allianz ...

Read More »

Sport Sulmuesi/ Eros Grezda shkëlqen në Kroaci, tjetër gol për Osijekun

Sulmuesi i krahut në ekipin tonë përfaqësues, Eros Grezda, ka bërë një tjetër performancë të shkëlqyer në kampionatin kroat, duke i dhënë fitoren skuadrës së tij Osijek. Ai  është rikthyer te goli me skuadrën e tij në Kroaci. Osijeku ka ...

Read More »

Ngjarja/ Shkopinj bejsbolli, bomba molotov dhe thika, policia parandalon masakrën në “Asllan Rusi”

Tirana fiton derbin me Partizanin në basketboll për meshkuj, por mbi të gjitha në mbrëmjen e sotme fitoi policia, e cila arriti të evitojë një përplasje që do të kishte pasoja të rënda për tifozët e të dy kampeve. Ultrasit ...

Read More »

Reali shpartallon Sevilla-n në 45 minuta

Pas barazimit 0-0 kundër At. Biblao një javë më parë Real Madrid është kthyer te fitoret dhe këtë e ka bërë duke bindur pasi ka mposhtur me rezultatin e thellë 5-0 skuadrën e Sevillia-s. Ekipi i drejtuar nga Zinedin Zidan ...

Read More »

Si e shpëtoi Ronaldo vëllain e tij nga vdekja

Rreziqet në familjen “Ronaldo” filluan kur pesë herë fituesi i “Topit të Artë” nuk ishte më shumë se shtatë vjeç. Hugo, vëllai i madh, ishte shtatëmbëdhjetë vjeç në atë kohë dhe vendosi ta braktiste shkollën. Ai shkoi për të punuar ...

Read More »

Ronaldo dhe 5 Topat e Artë në Bernabeu

Cristiano Ronaldo ka prezantuar para publikut në ‘Santiago Bernabeu’ Topin e pestë të Artë. Ylli portugez gjatë kësaj jave u shpall lojtari më i mirë në botë nga ‘France Football’, duke e fituar për të pestën herë Topin e Artë. ...

Read More »

Hamilton në kërkim të titullit të pestë

Përshtypjet e Nico Rosberg kanë qenë krejtësisht të gabuara dhe të gjithë dashamirësit e Formula 1 mund të rrinë të qetë sepse Lewis Hamilton nuk ka ndërmend që të largohet nga F1. Në prag të ceremonisë ‘gala’ ku ndahen edhe ...

Read More »