Home . Kryesore

Kryesore

Kastriot Myftaraj : Bajram Muça, oligarku i vetëkrijuar me shpërdorimin e ndihmave të huaja

Në emisionin “Ju flet Moska”, Kastriot Myftaraj ka folur për drejtorin e Fondit Besa, Bajram Muça. Ai e quan Muçën një oligark, i cili menaxhon paratë dhe ndihmat që të huajt japin për Shqipërinë. Myftaraj thotë se ka 23 vjet ...

Read More »

Fillon pastrimi: Këto vite prodhimi makinash nga 1 janari do të dalin nga qarkullimi

Nga janari i vitit të ardhshëm, qeveria do të ashpërsojë masat për të zëvendësuar flotën e automjeteve në qarkullim. Në një intervistë për “Monitor”, Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi tha se pragu për importin do të jenë mjetet ...

Read More »

Dy dilemat për Kryeprokurorin

Nga Anri Bala Mirë me Llallë… e mirë pa Llallë! A e dini pse? Sepse Llalla si frikacak, të kujton një shprehje famëkeqe, që përvëloi shpirtrat dhe boshatisi xhepat e mijëra shqiptarëve: “Me ne fitojnë të gjithë!” Ata që e ...

Read More »

Kryetari i PD-së në njësinë 9 ju fton në “varrimin” e Partisë Demokratike

Kryetari i PD në njësinë 9 në Tiranë, Saimir Mulgeci ka shpallur “vdekjen” e Partisë Demokratike. Në një postim në rrjetet sociale, Saimir Mulgeci shkruan “Të nderuar votues, simpatizanë, anëtarë, drejtues të strukturave të PD, njësia 9, Tiranë. Jeni të ...

Read More »

Media e Brukselit japin lajmin e mirë: Në fillim të 2018-s çelen negociatat e anëtarësimit për Shqipërinë

Shqipëria do të hapë shumë shpejt negociatat e anëtarësimit me Bashkimin Europian. Këtë mesazh ka përcjellë mëngjesin e sotën media e Brukselit politico.eu, përmes një editoriali ku vlerësohet se hapja e nogociatave mund të ndodhë në gjysmën e parë të vitit ...

Read More »

Berisha e dinte që një muaj më parë që Aleksandër Ndoka, vëllai i ish deputetit të PS do vritej. Ku është prekur Saliu dhe do ta pyesë Prokuroria?

Nuk është thjeshtë një telepati, dhe as që ia “ndiente zemra” Sali Berishës se vëllai i ish deputetit të PS do të vritej. Mund të ketë aftësi parashikuese, por një gjë e tillë ndodh zakonisht për njerëzit e afërt, dhe ...

Read More »

Lubonja u dërgon policinë të rinjve… mbyllet festa poshtë parkingut tek sheshi “Skënderbej”

Jo vetëm politikanët e biznesmenët kanë pushtet ‘oligarkësh’. Nuk duhen harruar analistët e fuqia e tyre për të ‘mbaruar punë’. Dje, për Ditën e Rinisë 8 studentët kishin organizuar një festë nëntokë në parkingun e sheshit ‘Skënderbej”. Vetë 8 Dhjetori ...

Read More »

Rrëfimi i Veliajt: Kryeqyteti, dashuria ime! Ajola më thotë “jam martuar me Tiranën”

Kur flasim për trende, kur flasim për atmosferë festash, kur flasim për dekor e ku ka më mirë se sa qyteti, dritat e të cilit i ndezëm pak ditë më parë. I ftuar nderi në emisionin “Chic” të gazetares Fjodora ...

Read More »

Zbulohen arsyet pse falimentoi kompania “Plus” dhe pasojat që mund të shkaktoi tek klientët e telefonisë celulare

Kompania e katërt e telefonisë celulare, një investim i sipërmarrësve shqiptarë, është tërhequr nga tregu, tetë vjet pasi kishte filluar aktivitetin. Arsyet që çuan në këtë vendimmarrje pas një beteje të humbur me autoritetet rregullatore dhe vendimmarrëse dhe si pritet ...

Read More »

Ekzekutimi i Aleksandër Ndokës, detajet e dy konflikteve të djalit të tij (FOTO)

Vëllai i ish-deputetit Arben Ndoka, i ekzekutuar me armë zjarri me silenciator mëngjesin e sotëm, mendohet se është vrarë për një konflikt të familjarëve të tij. Aleksandër Ndoka, anëtar në Këshillin Bashkiak të qytetit të Lezhës, nuk ka pasur precedent ...

Read More »