Home . Kuriozitete

Kuriozitete

Mos u mundoni kot! Këto janë çiftet e horoskopit që nuk mund t’i ndajë askush

Mos u mundoni t’i ndani! Pasi nuk do ia dilni… Horoskopi  është kthyer në një nga ndikuesit më kryesor për sa i përket lidhjeve të dashurisë. Pothuajse shumica e njerëzve pasi krijojnë një lidhje me dikë gjëja e parë që ...

Read More »

Armët sekrete të ‘James Bond’, janë përdorur në Shqipëri në Luftën e Dytë Botërore (Foto)

Studiuesi Erald Kapri, kohët e fundit është bërë shumë i njohur për shkak të dokumenteve të nxjerra nga arkivat Britanike dhe ka nxjerr shumë sekrete që deri sot nuk njiheshin. Ai së fundmi ka botuar dhe librin e tij “Sekretet ...

Read More »

Kujdes! Kukulla e seksit mund t’ju vrasë teksa kryeni marrëdhënie, studiuesi ngre alarmin…(Foto)

Në të ardhmen, të kesh marrëdhënie seksuale me një robot mund të jetë po aq e zakonshme sa të kesh intimitet me një person të vërtetë. Por më parë këtë javë, “Daily Star”, një tabloid australian, botoi një “paralajmërim të ...

Read More »

Mansa Musa, njeriu më i pasur i historisë

Kur flasim për njerëzit më të pasur në botë, të gjithëve u shkon mendja tek emra si Bill Gates, Warren Buffet apo John D. Rockefeller.  Por, kur flasim për personin më të pasur në historinë e njerëzimit është një tjetër ...

Read More »

Qeshni me lot! Kur e merr patentën e tankut me lekë, si në Shqipëri … (Foto)

Në Shqipëri kanë qenë dhe janë të shumta rastet kur qytetarët paguajnë për të kaluar testet e marjes së patentës për makinë. Kjo gjë ka çuar në aksidente të shumta dhe shkelje të rregullave të sinjalistikës rrugore. Por çfarë ndodh ...

Read More »

Të “notosh” mbi para! Pasuria e “frikshme” e Putin, Erdogan, Merkel (Foto)

Evropa është udhëhequr dekadat e fundit nga liderë relativisht të pasur, duke filluar nga Berluskoni për të përfunduar me një nga liderët më të rinj por edhe më të pasur, Presidentin francez Emanuel Macron. Por as Merkel, Erdogan dhe Putin, ...

Read More »

U kanë “nxirë faqen” prindërve?! Ja fëmijët e prapë të politikanëve shqiptarë! (Foto)

Shumë nga politikanët shqiptarë janë munduar gjithmonë ta mbajnë jetëm private sa më larg syve të publikut, deri në momentin që “ju është nxirë” faqja nga fëmijët e tyre. Rebel, gjaknxehtë, të pabindur, apo thjesht ndryshe nga prindrit e tyre, ...

Read More »

Kërcënime me vdekje, plumba, greva dhe bomba… Kur mafia diktonte realizimin e “Kumbarit”

Nga John Patterson Në 28 qershor, 1971, Frensis Ford Kopola, po kryente disa rregullime të fundit në përfundimin e  përshtatjes e tij të kushtueshme diskutueshme kinematografike të librit bestseller të Mario Pucios “Kumbari”. Atë ditë Kopola po xhironte pjesë të ...

Read More »

Historia e djaloshit me dy penisa: Sindromë e rrallë dhe i rrezikshëm “difalia”

Një person, që vuan nga një sindromë e rrallë, çka bën që ai të ketë dy penisë, ka publikuar një libër me kujtime. 25- vjeçari u bë i famshëm në mbarë botën kur publikoi një foto të penisit të dyfishtë ...

Read More »

Nëse jeni kurioz ta dini?! Ja si u pëlqen seksi femrave!

Kur vjen puna tek seksi, të gjithë kanë ato dëshirat e tyre apo preferencat e çuditshme. Por e dini se çfarë u pëlqen femrave dhe djemtë mendojnë se ato nuk e dëshirojnë?! Sipas një studimi të botuar në britaniken “The ...

Read More »