Home . Lifestyle

Lifestyle

Kirk Douglas feston 101 vjetorin, urimi i veçantë i djalit të Catherine Zeta-Jones (Foto)

Të shtunën Kirk Douglas ka çimentuar statusin e tij jo vetëm si një nga aktorët më legjendar të Hollywood-it, por edhe për jetëgjatësinë e tij, duke festuar 101 vjetorin. Në festë kanë marrë pjesë njerëzit e tij më të afërt, ...

Read More »

Vajza e Eli Farës, Marina bie në dashuri: I është “turrur” reperit i njohur! (Foto)

Marina Fara është bërë tepër e njohur në mediat rozë për ekspozimet e shumta të trupit, jetës luksoze por edhe lidhjeve të saj. Përveç këtyre, ajo është vajza e këngëtares Eli Fara. Marina është komentuar shpesh për lidhjet e saj, por kohët ...

Read More »

Gruaja e “Trumpit” të Çekisë trullos botën: Zonja e Parë më e bukur (Foto)

Republika Çeke duket se do të udhëhiqet tashme nga një një miliarder populist, i cili është gjithashtu pjesë e “klubit të djemve të keqinj” të BE-së. Në mënyrë të pashmangshme, Andrej Babis është etiketuar si “Trumpi i Çekisë” dhe po ...

Read More »

Luks i çmendur, tavolina me para… si ‘shesin mend’ fëmijët e pasur të Tiranës (Foto)

Mediat sociale duket se janë berë qendra e botës, sidomos për të pasurit që duan të “shesin mend” me jetën e tyre luskoze. Por ata që kanë tërhequr me shumë vëmendjen mediave botërore kanë qenë fëmijët e pasur të Shqipërise, ...

Read More »

Këto janë ikonat e bukuruisë botrore! Jehona e bukurisë së tyre do të jetojë sa të ekzistojë njerëzimi (Foto)

Shumica prej tyre sot janë në moshë të shtyer apo nuk janë fare në mesin tonë, megjithatë, jehona e bukurisë së tyre vazhdon të jetojë dhe do të rrojë sa të ekzistojë njerëzimi. Bëhet fjalë për ikonat e bukurisë dhe ...

Read More »

Shtatë arsye për të pasur një të dashur mbi 40 vjeç!

Një nga përdoruesit e facebook-ut ka shpalosur faktet për të cilat çdo mashkull do të duhej të anojë drejtë jetës me një grua më të moshuar se 40 vjet, në vend se, meqë janë të moshuar kërkojnë gra më të ...

Read More »

Ja 15 aktoret që luajtën në filmat me kosto marramendëse…(Foto)

Që një film të shndërrohet në hit kinematografik nevojitet buxhet i madh si dhe një aktore e mirë në rolin kryesor… Në vijim ju sjellim listën e 15 aktoreve që kanë luajtur në filmat më buxhetin më të madh në ...

Read More »

VIDEO/ Bes Kallaku rrëzohet në mes të skenës, ja si reagon Xhensila

Aktori i humorit Besa Kallaku mbrëmjen e së shtunës u ngjit në skenën e natës finale të festivalit “Kënga Magjike”, ku i dhuroi publikut një prej momenteve më komike të natës. I veshur si femër së bashku me Erion Isain, ...

Read More »

Stresi ngriti kupën, çmimin i’a dedikoi familjarit të ndjerë… (Foto)

Mbrëmë në Pallatin e Kontreseve në Tiranë u mbajt finalja e festivalit “Kënga Magjike”. Si çdo vit tjetër, edhe edicioni i sivjetmë i këtij festivali u shënua me një konkurrencë të madhe mes artistëve. Madje kishte edhe të tillë që ...

Read More »

“E çmendur”, Anxhela Peristeri shpallet fituesja e Këngës Magjike (Foto+Video)

Nata e madhe e ndarjes së çmimeve të festivalit të 19 të muzikës “Kënga Magjike”, u fitua nga këngëtarja Anxhela Peristeri me këngën “E çmendur”. Vendin e dytë e fitoi këngëtarja Elhaida Dani me këngën “E ngrirë”, ndërsa në vendin e ...

Read More »