Home . Politike

Politike

Rrëfimi i Edi Ramës: Unë provokatori i ditëve të para të krijimit të PD

Nuk e kisha menduar që të merresha me politikë. Dhe arsyeja, lidhet dhe me një moment tjetër. Atë ditë, kur hyra në PD, e cila sapo ishte krijuar, u largova menjëherë, sepse pata një konflikt me ata që gjeta aty, ...

Read More »

Patozi status për Ramën: “Lëri bilbilat, e gjej shteg për vete”, por qytetarët e…

Astrit Patozi, pasi u hodh si limon i shtrydhur në rrugë të madhe nga Lulzim Basha, ku  nuk pati as kurajon të konkuronte si kandidat për kryetar  i PD, nuk i ka ngelur punë tjetër por të “këshilloi” Ramën dhe ...

Read More »

Balla kërkon arrestimin e Berishës: Mori miliona dollarë rryshfet nga kompania amerikane

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar lidhur me skandalin e korrupsionit të kompanisë Rapiscan të bërë nga qeveria Berisha. Statusi i plotë i Ballës: Televizioni amerikan “Bloomberg”, rrjeti më i madh i financave në botë ...

Read More »

Manja: Çdo veprim i Llallës jashtë mandatit është i paligjshëm!

“Zbatimi i Reformës në Drejtësi do i rikthejë dinjitetin avokatisë”. Kështu është shprehur kryetari i komisionit të Ligjeve Ulsi Manja në një aktivitet të Avokatëve të Shqipërisë, në të cilin mori pjesë edhe Vasilika Hysi. Ndërsa deputetja e PS shtoi ...

Read More »

Paradoksi/ Rama i shtrin dorën e bashkëpunimit PD, ajo i përgjigjet me mini-protesta

Kryeministri Rama ndodhet ne Shkodër bashkë me qeverinë, ku siç ka premtuar, qeveria çdo muaj do jetë në terren në një qark të caktuar. Dje  krah tij në inspektimet e investimeve ishte edhe kryebashkjakja e PD Voltana Ademi, mirë po ...

Read More »

e-Diplomaci/ Ministria shqiptare për Evropën dhe Punët e Jashtme përmirëson 12 pozicione, renditet e 31-ta

Në një botë dixhitale ku më shumë se 200 Ministri të Punëve të Jashtme dhe më shumë se 400 lider të vendeve të ndryshme kanë llogaritë e tyre në mediat sociale dhe i përdorin ato për të treguar politikën e ...

Read More »

E shpëtoi nga burgu, Basha kundër largimit të Llallës!

Pas ftesës së kryeministrit Rama për konsensus për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri të Shqipërisë, Lulzim Basha i dërgoi një letër Kryetarit të Kuvendit ku radhit arsyet se pse procedura e nisur nga Kuvendi për zëvendësimin e Llallës është antikushtetuese. ...

Read More »

Hipokrizia e Gjunkshit/ Dje ju hiqte trajnimin ushqimor ushtarëve, sot që ju është rikthyer ju qan hallin

Ish-shefi i Shtabit të Përgjithëm të Ushtrisë deri në 2013, sot deputet i PD-së, Xhemal Gjunkshi, i dale nga listat e Dibres, ka akuzuar mbrëmë ministrinë e Mbrojtjes se ju jep ushtarëve trajnim ushqimor sa për 2 byrekë në muaj. ...

Read More »

Media e Brukselit: Demokratët përpjekje për të bllokuar anëtarësimin në BE, Basha kundër popullit të vetë

“Partia Demokratike e opozitës shqiptare, ose ndoshta një fraksion brenda saj, duket se po bën gjithçka që është e mundur për të penguar anëtarësimin e dëshiruar të vendit ballkanik në Bashkimin Europian”- shkruan në www.eureporter.co me qendër në Bruksel, Doug ...

Read More »

Rama fton opozitën: Si pikënisje të një pakti për Europën, zgjidhje të përbashkët për Kryeprokurorin

Kryeministri Edi Rama i ka shtrirë dorën e bashkëpunimit kryetarit të PD, Lulzim Basha për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri. Maxhoranca ka paralajmëruar emërimin e një Prokurori të përkohshëm, pasi sipas pretendimeve të shumicës mandati i Llallës mbaron në datën 7 dhjetor. Ndërsa ...

Read More »