Home . Qytetari Digjital

Qytetari Digjital

Koncensioni që i kaloi një mjeku ditën e fundit të Berishës në zyrë me çmimin e një… pice!

“Rapiscan Systems” fitoi një kontratë 15 vjeçare në prill 2013, teksa qeveria shqiptare deklaroi se do forconte kufijtë e saj dhe të ndalonte trafikun e drogës, duhanit, armëve si dhe atë të qenieve njerëzore. Ky koncesion u kundërshtua nga kompanitë ...

Read More »

Lubonja u dërgon policinë të rinjve… mbyllet festa poshtë parkingut tek sheshi “Skënderbej”

Jo vetëm politikanët e biznesmenët kanë pushtet ‘oligarkësh’. Nuk duhen harruar analistët e fuqia e tyre për të ‘mbaruar punë’. Dje, për Ditën e Rinisë 8 studentët kishin organizuar një festë nëntokë në parkingun e sheshit ‘Skënderbej”. Vetë 8 Dhjetori ...

Read More »

“Lamtumirë” Tik Llalla/ Nis sot ceremonia e lamtumirës për Kryeprokurorin që favorizoi krimin dhe hëngri vetëm “pula” kur ishte në detyrë

Me përfundimin e mandatit të Adriatik Llallës, mazhoranca qeverisëse, njëzëri ka vendosur t’i jap “lamtumirën” Kryeprokurorit të Përgjithshëm, i cili ka ngrënë vetëm “pula” për sa kohë ka mbajtur postin më të lartë e të rëndësishëm të organit të akuzës. Llalla ...

Read More »

Banda e ISHU-së dhe (pa)drejtësia nuk pyesin për ligjin!

Një denoncim për prokurorin dhe  drejtuesit e Ministrisë së Bujqësisë dhe konkretisht për ish-sekretarin Vojo Bregu i ka ardhur redaksisë së portalit Zathur.al  Një Ish punonjësi, me statusin e nëpunësit civil, në letrën e dërguar, tregon se si e  kanë larguar nga ...

Read More »

Basha hap portalin e tij në Hollandë, ja artikulli që fabrikoi kundër vizitës së Ramës në Bruksel

Lulzim Basha dhe Partia Demokratike investojnë para në Hollandë për ngritjen e një pseudo-portali me artikuj kundër Shqipërisë. Kështu rezulton nga një hulumtim i zathur.net, sipas të cilit, së fundmi në Amsterdam të Hollandës, atdheun e dytë të Lulzim Bashës, ...

Read More »

Filmim i rrallë/ Çfarë iu uroi Fatmir Haklaj tropojanëve për vitin 1998, nëntë muaj para vrasjes së Azem Hajdarit

Pas 7 pritash dhe atentatesh Fatmir Haklaj do mbyllte sytë përgjithmonë në 4 nëntor 1999. “BalkanWeb” raporton se i akuzuari kryesor për vrasjen e Azem Hajdarit, do të qëllohej për vdekje rreth orës 19:15 të asaj dite me një plumb ...

Read More »

Dosja “CEZ”/ Shkëlzeni e padit në gjykatë, juristi Kara i publikon dokumentin: Klani Berisha në gjendje mjerane dhe të pashpresë!

Juristi i OSSH-së, Romeo Kara ka bërë publike nëpërmjet një komenti në “FB”, një email ku shihen qartë shkëmbimi i email-eve midis ish-kreut të bordit drejtues të CEZ-Shpërndarje Josef Hejsek dhe nëndrejtorit të CEZ-it në Pragë, Tomas Pleskac. Ky email tregon qartë ...

Read More »

Zbulohet paditësi i juristit Romeo Kara dhe tutori që e “trimëroi”!

Romeo Karaj më në fund e zbuloi paditësin, megjithëse gjyqtarja Shefikije Demiraj, i kishte njoftuar se ishe marrë i pandehur sipas një kallëzimi penal të bërë nga “askushi”, për shpifje. Një skandal përtej kufijëve të guximit dhe brenda kufijëve të ...

Read More »

Zbulohet gazeta skandaloze e Lulzim Bashës kundër Shqipërisë

Ka dy fytyra të sjelljes së politikanëve tanë, në marrëdhënien e tyre me shqiptarët. Në daljet publike, flasin dhe bërtasin se janë bashkë për proçesin e integrimit, dhe nuk do e sulmojnë Shqipërinë tek ndërkombëtarët, nuk do çojnë raporte negative ...

Read More »

Gazetarët e ish-sigurimit: Disa pseudonime dhe hapja e dosjeve

Hapja e dosjeve të ish-bashkëpunëtorëve të sigurimit të shtetit vazhdon të mbetet peng e hapave të ngadalta të politikës. Në fakt, ky bllokim procesi tregon se sa delikat është ky hap që duhet të hidhet nga shoqëria dhe politika. Për ...

Read More »