Home . Aktualitet . LAJMI I FUNDIT/ Ambasadori Lu rrëzon PD: Llalla duhet të largohet urgjentisht

LAJMI I FUNDIT/ Ambasadori Lu rrëzon PD: Llalla duhet të largohet urgjentisht

Në kulmin e diskutimeve për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri ndërhyn edhe ambasada e SHBA-ve. Vetë ambasadori Donald Lu nëpërmjet një statusi të shkurtër rekomandon zgjedhjen e një kryeprokurori të përkohshëm me shumicë të thjeshtë, ashtu siç sugjeron edhe OPDATE e Euralius.

“Kushtetuta dhe ligji për Prokurorinë janë të qarta. Ambasada e SHBA mbështet opinionin ligjor që OPDAL dhe EURALIUS i kanë dhënë Parlamentit. Ne nxisim Parlamentin të zbatojë ligjin”, deklaron ambasadori Lu.

Loading...

Komento
Loading...
Loading...
Mos Humbisni:
E braktisi për një bjonde seksi, ish-nusja Zogut të Tiranës e “turpëron” live në emision

Close