Home . Aktualitet . Thirrja e dytë e Ramës: Lul mos prit ta lexojnë të huajt Kushtetutën, eja të flasim shqip për Shqipërinë!

Thirrja e dytë e Ramës: Lul mos prit ta lexojnë të huajt Kushtetutën, eja të flasim shqip për Shqipërinë!

Pas reagamit të SHBA dhe BE, në lidhje me çështjen e zgjedhjes të së Kryepokurorit të ri, duke rrëzuar njëzëri  kështu pretendimet e PD për zgjatjen e mandati të Llallës në kundërshtim me Kushtetutën, ka   reaguar edhe  Kryeministri Rama.  Rama e ka ftuar  kryedemokratin Basha duke i thënë se ai nuk mund të presi që t’i lexojnë  të huajt kushtetutën, dhe se duhet ta lexojne bashke ate, per te miren e Shqiperise.

Statusi i plotë i Kryeministrit Rama:

Loading...

“LB mos prit të ta lexojnë të huajt Kushtetutën e vendit po eja të flasim shqip për Shqipërinë, siç e kemi për detyrë nga ata që na zgjodhën”-ka përmbyllur Rama statusin në rrjetin social. /Lexo.al

Komento
Loading...
Loading...
Mos Humbisni:
Biznesmeni amerikan: Kam prova tronditëse që kompania e skanimit pagoi ryshfet në Shqipëri tek Berisha

Close