Home . Aktualitet . Kronik . VIDEO/ 69 vjedhje në vetëm 1 vit, njihuni me “skifterin” shqiptar

VIDEO/ 69 vjedhje në vetëm 1 vit, njihuni me “skifterin” shqiptar

Supermarkete, farmaci, tabako, pika karburanti, keto ishin shenjestra e nje bande italo-shqiptare e cila kryente vjedhje te dhunshme ne provincen e Barit. Gjashtëdhjetë e nëntë grabitje të kryera mes tetorit të vitit 2015 dhe nëntorit të vitit 2016.

Policia italiane ka publikuar sot, pamjet e njërës prej grabitjeve të bandës së rrezikshme kriminale ku ndër grabitësit, dy janë shqiptarë. Një ndër të arrestuarit shqiptar është Nazmi Buthi, 27 vjeç. Për të shpëtuar pas grabitjes, ata përdornin makina Fiat Uno, të vjedhura, të cilat i digjnin.

Loading...

Komento
Loading...
Loading...
Mos Humbisni:
VIDEO/ Kush është miliarderi që bënte seks me Rihannën në pishinë

Close